Ta strona wykorzystuje cookies. Aby przeglądać strony wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystanie. Więcej informacji na temat plików cookie. close

O Nas


Firma CORDEX została zarejestrowana w Portugalii w dniu 11 października 1969 roku, ale korzenie i zalążki firmy CORDEX można odnaleźć już na początku lat sześćdziesiątych.

Historia firmy zaczyna się na początku lat sześćdziesiątych, od Manuela Armando Pereiry, przewodniczącego Rady Dyrektorów firmy CORDEX oraz małej firmy o nazwie SOFIOS, producenta bawełnianych sznurków pakowych i innych włókien.

W miarę jak firma SOFIOS rozrastała się rozpoczęła produkcję lin sizalowych i sznurków. By móc konkurować z większymi producentami, Manuel Armando wiedział, że musi zawiązać jakieś strategiczne partnerstwa i połączył swoją firmę z inną lokalną firmą. Tak zaczyna się historia powstania firmy CORDEX Companhia Industrial Textil S.A.


60's
Founder and President


Głównym celem firmy CORDEX była produkcja sznurka sizalowego wykorzystywanego w rolnictwie, sznurek ten jest produkowany do dzisiaj, chociaż to wdrożenie do produkcji lin syntetycznych, w latach siedemdziesiątych, pozwoliło firmie CORDEX pokonać przeciwności losu, które dotknęły innych producentów, w tych niespokojnych i burzliwych czasach.70'sW lat osiemdziesiątych firma CORDEX rozpoczęła całkowity remont i modernizację swojej fabryki. Zmiany dotyczyły całej infrastruktury i organizacji firmy, wtedy też produkcja syntetycznego sznurka do pras rolniczych rozpoczęła się na dobre. Nastawiając się na ciągłe reinwestowanie i modernizację rozpoczęto także produkcję elastycznej pianki.80's
Cordex


Dzięki stworzeniu solidnych podstaw, lata dziewięćdziesiąte zaczęły się stałym intensywnym wzrostem. Firma CORDEX nadal rozszerzała swoją ofertę o liny wykorzystywane w przemyśle i rozpoczęła produkcję produktów z wielu włókien posługując się dwiema nowoczesnymi liniami technologicznymi. Produkowano teraz bardzo wytrzymałe włókna z Poli-steellu, co doprowadziło do produkcji zaawansowanych technologicznie elementów wykorzystywanych w branży telekomunikacyjnej. Było to istotnym aspektem działalności firmy CORDEX, jako, że branża telekomunikacyjna oraz Internet szybko zyskują na znaczeniu.

W roku 1997 firma CORDEX otrzymała certyfikat ISO 9002, potwierdzający jej zobowiązanie się do dbania, o jakość produktów, usług oraz organizacji firmy.
W tym samym roku założono CORDEX SGPS (Grupa CORDEX), wtedy także zaczęły się kształtować inwestycje oraz strategie w innych gałęziach przemysłu.90's
Flex2000W lutym 2000 roku, plan produkcji sznurka sizalowego w Brazylii stał się faktem. Dwa lata później firma CORDEBRAS rozpoczęła produkcję w Salvador Bahia, w Brazylii. To umieściło firmę CORDEX znacznie bliżej źródeł surowców i pozwoliło uzyskać przewagę na rynku.2000
Cordebras

 

Dwa lata później powstała firma CORDENET. Zakupiono w Niemczech najwyższej klasy krosna tkackie i produkcja siatki była w pełnym rozkwicie. Ta ekspansja pozwoliła firmie CORDEX zaoferować szerszemu odbiorcy pełen asortyment produktów rolniczych. Obecnie CORDEX produkuje sznurki sizalowe i syntetyczne oraz siatki rolnicze, jest jedną z pierwszych firm na świecie, która tego dokonała.

W październiku 2006 roku, powstała firma CORDEX Ameryka Północna z biurami w Stany Zjednoczonych i Kanadzie, w celu utrwalenia założonego celu, budowania długoterminowych związków z przyjaciółmi w Ameryce Północnej. Dzisiaj, firma posiada, w pełni obsadzone, biura sprzedaży w 6 krajach na całym świecie m.in. w Wielkiej Brytanii.

W ostatnich 40 latach firma CORDEX stała się niewielką, ale wszechstronną globalną firmą z ponad 600 pracownikami, sprzedającą swoje produkty w 55 krajach na całym świecie. Oczekując przyszłości pełnej nowych i ekscytujących możliwości, będziemy kontynuować rozwój innowacyjnych produktów o wartości dodanej i inwestować w technologie informacyjne, które stanowią podstawową wartość dla naszych wiernych klientów.
2002


Misja

Budowanie długoterminowych relacji z klientami poprzez promowanie produktów do belowania upraw.

Wizja

Być najlepszym dostawcą produktów do belowania upraw.

Strategia

Będziemy koncentrować nasze wysiłki na budowaniu długoterminowych relacji z klientami za pomocą technologii informacyjnych, promując produkty i usługi, znajdujące uznanie naszych klientów.PRZYSZŁOŚĆ


Mała firma o globalnym zasięgu

 

AGRITOOLS

WYBIERZ WLASCIWY PRODUKT * 3 STOPNIE I 15 SEKUND

INNOWACJA

WZMOCNIONE

#PARTOFTHEFAMILY

OBEJRZYJ CALY KAMPANII WIDEO

HANDEL ZAPYTANIA

POTRZEBUJESZ CZEGOS OD NAS?

CORDEX JEST CZĘŚCIĄ DNIA NA DZIEŃ ROLNICTWA, PRACUJĄC KAŻDY DZIEŃ Z CEL NA UWADZE, BYCIA LEPIEJ NIŻ NAJLEPSZE. ZAWSZE MOŻESZ ZALEŻY OD NAS.
Śledź nas na:: YouTube Facebook Twitter

YouTube Facebook TwitterCordexagri Logo